Розведіть мед у склянці води та додайте трохи йоду. Натуральний мед не утворює осаду, якщо в ньому є домішки (крейда, борошно, тирса, крохмаль), вони осядуть на дно або спливуть на поверхню. У розчин води та меду потрібно капнути йод, що допоможе виявити борошно чи крохмаль. Якщо вони дійсно є, розчин синіє.

Один із найпопулярніших способів перевірки наявності цукру у меді є перевірка йодом. Мед змішують з водою у пропорції 1 до 1 і додають кілька крапель йоду. Якщо мед починає синіти – перед вами мед з добавками цукру. Ще один спосіб перевірки меду – Хімічний олівець.

Аромат липового меду не можна сплутати – тонкий, витончений і дуже запашний. Чистий мед, отриманий з липи, буде прозорим з відтінком від світло-жовтого до янтарного. Якщо в такій мед домішують падевий, то він набуває сіро-зеленого відтінку.

Така кількість цукрів здатна розчинятися в наявній меді воді, але з часом кристалізується. Тому саме час – це головний фактор, що визначає консистенцію. меду. Чим довше мед стоїть, тим більше він в'язкий, густий. Чим більше мед молодий, тим паче він рідкий.