Сіріус має видимий блиск −1,47m і є найяскравішою зіркою сузір'я Великого Пса, а також найяскравішою зіркою всього нічного неба. У Північній півкулі Сиріус видно як вершину Зимового трикутника (інші його вершини – яскраві зірки Бетельгейзе та Проціон).
Сузір'я можна легко знайти, орієнтуючись на сузір'я Оріон. Три зірки на поясі небесного мисливця вказують напрямок ліворуч донизу, якраз убік Сіріуса. Це настільки яскрава зірка, що помилитись дуже важко. Сузір'я Великого Пса видно у зимову пору року низько над південним горизонтом.
Яскраве світло від далекого джерела проходить через різні за щільністю та температурою шари атмосфери, які подібні до лінз, що заломлюють світло. Коли шари холодного та теплого повітря дрейфують перед Сіріусом, Світло від зірки заломлюється, а призматична дія шарів атмосфери призводить до появи райдужних кольорів.
Але в наші дні ця зірка, розташована в сузір'ї Великого Пса, всього в 8,6 світлового року від Землі, сяє яскраво-білим світлом із блакитним відтінком.