Жовтувато-зелений відтінок слизу говорить про гостру форму гаймориту. Жовті – що у носі з'явився гній. Зелені соплі вказують на серйозний запальний процес. Криваві згустки у виділеннях з носа – говорить про тяжку форму хвороби з пошкодженням судин. II 7, 1442 AH
Нежить при гаймориті являє собою виділення з носових ходів слизу та/або гною жовто-зеленого кольору. При сильної набряклості слизової носа гнійні виділення не мають можливості відтоку, від чого нежить стає маловираженим. Така особливість перебігу може ускладнити процес діагностики захворювання.
Від «банального» нежить гайморит відрізняється характерним болем у придаткових пазухах носа, що тягне болями над очницею і перенісся. Ніс закладений, у своїй дихання утруднено постійно, лише зрідка виникають короткочасні полегшення. Відчувається нездужання, тяжкість у голові, слабкість.
Пазуху пунктують за допомогою спеціальної голки, видаляють гнійне вміст, промивають порожнину. Після ліквідації гнійного запалення призначають фізіопроцедури (УВЧ, УФО, електрофорез) для зменшення набряку слизової оболонки пазухи та прискорення евакуації залишкового вмісту.