Найчастіше лісовиків представляли як кремезних, невисоких мужичків з довгою бородою. Як виглядає лісовик у поданні слов'ян, можна зрозуміти за численними ілюстраціями в літописах та книгах: часто лісовий дух представлений наполовину людиною, а наполовину козлом із рогами та копитами (схожий на сатира);Oct 21, 2020
Лісовик боїться собак та триколірних кішок. Лісовика можна прогнати ударом на розмах. Він боїться вогнепальної зброї, особливо зарядженої мідними кулями-гудзиками :304, 308-310 :322-324 :318-319 :325-326, 339 :655.
Існує повір'я, що у Лісовика відсутня тінь. Лісовик може бути невидимий для людей, він може раптово чи поступово зникнути. Розповідали, що щоб побачити справжній вигляд чи невидимого просто так Лісовикапотрібно подивитися через праве вухо коня або через хомут, сидячи між трьома боронами.
Найчастіше Лісовик зображується як старий старий, одяг рваний "виворот на виворіт", лівий черевик на правій нозі, правий на лівій нозі. Може представитися істотою без одягу, покритою шістьма з рогами та копитами, може обертатися будь-якими рослинами та тваринами.