Радій використовувався у виробництві медичного обладнання та предметів побуту. Вперше радіоактивність почали застосовувати у медицині. Голки, що містять радій та інші радіоактивні речовини, використовувалися у брахітерапії. Імплантовані в пухлину голки дозволяли знищити її.

У медицині радій використовують як джерело радону для приготування радонових ванн (проте в даний час їхня корисність оспорюється). Крім того, радій застосовують для короткочасного опромінення при лікуванні злоякісних захворювань шкіри, слизової оболонки носа, сечостатевого тракту.

Через сильну радіоактивність усі з'єднання радія світяться блакитним світлом, що добре помітно у темряві. Тому до 1970-х років його часто використовували для фарб постійного світіння (у циферблатах авіаційних та морських приладів, спеціальних годинниках), зараз його замінюють менш небезпечними ізотопами тритію.

Радій застосовується як джерело а-часток для приготування Ra-Be джерел нейтронів, у суміші з ZnS — для приготування світлоскладів, в медицині радій як джерело радону для лікування радоновими ваннами. Іноді радій використовують для дефектоскопії лиття, зварних швів, зі зняттям електростатичних зарядів.