Біомаса перетворюється на енергію за допомогою спалювання, піролізу, газифікації, анаеробного зброджування або ферментації. Біомаса може бути перетворена на придатні для використання джерела енергії, такі як метан або якесь біопаливо, наприклад, біоетанол або біодизель.

Біомаса вважається відновлюваним джерелом енергії, тому що міститься в ній енергія виробляється в процесі фотосинтезу, коли рослини перетворюють променисту енергію сонця у вуглеводні. Вирощування рослин спеціально для перетворення на біомасу, по суті, є форма збереження сонячної енергії.

поки що біомаса використовується головним чином отримання теплової енергії, у своїй існують 3 основних напрями: 1) безпосереднє спалювання; 2) бродіння біомаси; 3) використання енергоносіїв, одержуваних у процесі перетворення біомаси – Біогаз, спирти і т. д.

Біомаса – це органічні сполуки вуглецю у вигляді відходів та спеціально вирощуваних «енергетичних» рослин. Енергія біомаси виникає в результаті фотосинтезу під дією сонячного випромінювання, у процесі утворення органічних речовин та акумулювання в них хімічної енергії.