Дефіцит цього газу обумовлений тим, що основна частина гелію-3 використовується для виготовлення нейтронних детекторів, що застосовуються у пристроях для виявлення ядерних матеріалів. Такі детектори реєструють нейтрони за реакцією (n, p) – захоплення нейтрону та випромінювання протона.Feb 5, 2018
Велика частина виробленого у світі гелію–3 використовується для заповнення газових детекторів нейтронів. Інші застосування поки що не виходять за межі наукових лабораторій.
Вчені підрахували, що 0,02 грами гелію–3 в ході реакції термоядерного синтезу виділяють енергії стільки ж, скільки утворюється під час спалювання бареля нафти. 1 тонна гелію–3 під час термоядерного синтезу дасть стільки енергії, скільки її можна отримати при спалюванні 15 млн. барелів нафти.
Гелій – це досить легкий, благородний інертний газ, щільність якого значно менша за щільність повітря. При попаданні в ротову порожнину людини гелій впливає на голосові зв'язки, точніше створює особливу атмосферу посилання зв'язками механічних коливань.