Паводок – фаза водного режиму річки, яка може багаторазово повторюватися в різні сезони року, характеризується інтенсивним зазвичай короткочасним збільшенням витрат та рівнів води та викликається дощами або сніготаненням під час відлиг.

Паводок – фаза водного режиму річки, яка може багаторазово повторюватися в різні сезони року, характеризується інтенсивним (зазвичай короткочасним) збільшенням витрат та рівнів води та викликається дощами або рясним сніготаненням під час відлиг.

Під час повені часто відбувається розлив води на заплаву. Повінь відбувається через танення снігу та зливи. Танення снігу на рівнині викликає весняну повінь, танення льодовиків та снігів у горах — літнє. Межень – стійкий період з найнижчим рівнем води річці.

Відбуваються паводки найчастіше у весняний та літній періоди, коли можливі дощі накладаються на танення снігу та льодовиків, унаслідок чого рівень води у річках піднімається. Іноді трапляються паводки і в осінній період, якщо у верхів'ях річок починаються сильні дощі, що спричиняють підтоплення в пониззі.