Масляна виникла як землеробський обряд для плодючості. Масляна – це цілий комплекс обрядів. Серед них є відносно молоді, наприклад, взяття снігового містечка датують початком XVIII століття, так і найдавніші — випікання млинців, відвідування могил та інші. Традиція спалювати опудало Масляної теж стародавня.

Звідки взялася традиція Обряд спалювання опудала Масляної несе у собі сенс оновлення. У давнину на багаття, в якому горіло опудало, підкидали старі непотрібні речі, щоб зрадити вогню все сумне та погане.

Це свято вважається відлунням дохристиянських часів, коли слов'яни ще були язичниками. За старих часів вважалася масляна святом поминання померлих. Так що спалювання масляноїце її похорон, а млинці – це поминальний частування.

А чи знаєте ви, що Масляна – це один із найдавніших слов'янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам? Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Давні слов'яни відзначали "проводи зими" та початок весни та весняного землеробства.