✎ На термостійкість На корпус надягають рукав та нагрівають внутрішній стрижень до 300 або 450 градусів. Після цього вимірюється час, протягом якого рукав зберігає цілісність поверхні. Пожежні шланги повинні відповідати показникам стійкості до термічної дії згідно з ГОСТ Р 51049 (див. табл.13 Feb 2020

ПЕРЕВІРКА НАПІРНИХ РУКАВІВ Як правило, щоб випробувати напірні рукава, використовують насосне обладнання, що знаходиться на пожежників автомобілях. Алгоритм проведення випробування такий: Тиск випробування – 0.2 – 0.4 МПа; Час випробування – 5 хвилин.

Списання рукавів здійснюється комісією, призначеною наказом (розпорядженням) керівника підрозділу (організації) відповідно до існуючих нормативно-правових актів. При списанні рукавів складається акт, що затверджується керівником підрозділу (організації).

Всмоктувальні рукави, призначені для роботи насоса від відкритої водойми, відчувають лише на розрідження. Напірно-всмоктувальні рукави піддають гідравлічним випробуванням тиском і розрідженням. Випробовують рукави від насоса пожежного автомобіля чи спеціальному стенді.