У процесі однієї операції зуб треба фрагментувати по корінням, а потім максимально акуратно і малоінвазивно видалити, не руйнуючи навколишню шістку кісткову тканину. У разі складного видалення зуба (якщо шістка прихована ясна), розрізають ясна, зуб руйнують за допомогою спеціальних інструментів і витягають частинами.

Поспішний підхід до видалення шостих зубів призводить до травм кісткової тканини, розриву ясен та додаткового хірургічного втручання. Як і у випадку зубів мудрості, необхідно дотримуватися максимальної атравматичності при видалення.

У «шісток» на верхній щелепі три кореня, причому, вони довші і масивніші, ніж коріння других та третіх молярів. Крім того, вони розташовуються в найбільш щільних ділянках альвеолярного відростка і мають дуже товсті міжкореневі перегородки, тому 6 зуба зверху також вимагає від лікаря певного досвіду.

Вилучення 6 зуба – операція, що проводиться досить часто. Оскільки шістки мають досить глибокі фісури, їх повноцінна очищення утруднена, що провокує швидкий розвиток карієсу. Зовні такі ушкодження важко визначити. адже порожнина може утворитися під емаллю.