При вирубуванні лісу цей процес транспірації припиняється, що призводить до того, що клімат стає сухішим.. Окрім вологи в атмосфері, обезліснення негативно впливає на підземні води, знижуючи здатність місцевості затримувати опади.

Вирубка лісів призводить до зникнення диких тварин і рідкісних рослин Щороку в результаті розширення орних угідь та іншої діяльності людини з землі зникає 10 млн гектарів лісів та лісонасаджень. Це обертається стрімким скороченням біологічної різноманітності планети.

Обезлісіння не тільки впливає на клімат, збільшуючи рівень двоокису вуглецю в атмосфері, але також надає величезне вплив на навколишнє середовище, перешкоджаючи рециркуляції води, провокуючи сильні повені, виснаження водоносних горизонтів, деградацію ґрунту та зникнення видів рослин та тварин.

Відомості лісів наводить до посилення інтенсивності поверхневого стоку та скорочення підземного. Через це посилюється інтенсивність повінь та паводків, що може наводити до повеней, а рівень води в межень стає навпаки нижчим, що може ускладнювати судноплавство або водопостачання споживачів.