Є простий спосіб відрізнити самку від самця. Потрібно просто звернути увагу на хвіст тварин. У самців припухла клоаку. Зрілими аксолотлі стають при більш високих температурах близько 20-21 ° С і ближче до 10-12 місяців.

І без потреби брати аксолотля в руки фахівці не радять: ваших пестощів горда личинка не потребує, так що наступите собі на горло і утримайтеся від спокуси притиснути до грудей це усмішливе створення.

Однак, якщо переселити аксолотля у більш сухе та прохолодне середовище або знизити рівень води при домашньому розведенні, він перетворюється на дорослу амбістому. Перетворення аксолотля в амбістому можна викликати також додаванням до їжі або ін'єкцією гормону тироксину.

Ці амфібії досягають значних розмірів (до 30 см), тому мінімальний об'єм акваріума для однієї особини становить від 40-50 л, проте краще утримувати їх у більш просторому акваріумі. Рівень води в акваріумі можна, можливо знизити та не заповнювати його повністю, так як Аксолотлям властиве також і легеневе дихання.