На відбитку кегль вимірюють візуально «на око» і вимірюють його умовно через висоту букви (знака) з урахуванням невидимих ​​верхніх та нижніх заплічників. При підстановці двох літер разом або двох лінотипних рядків між ними утворювався «інтерліньяж» — пробільна відстань між рядками.

Він визначається сумою висоти рядкового знака, верхніх та нижніх виносних елементів. Простіше кажучи, кегль – це розмір шрифту по висоті. Для зручності його прийнято вважати одиницях, які називаються друкарськими пунктами. 1 пункт за загальноприйнятою системою Дідо дорівнює 0,376 мм.

= 0,3759 мм (при розрахунках цю величину завжди округляють до значення 0,376 мм), а англо-американської системі — 0,3527 мм (1/72 дюйма). Термін кегль також використовується і в монотипній системі виміру. Типографічний пункт – одиниця виміру кегля шрифт. У країнах СНД 1 пункт = 0,3759 мм.

Кегль – це лише розмір літер шрифту і все. Наприклад, у ворді розмір шрифту можна змінити на панелі інструментів у вкладці "Головна". У програмі "Блокнот" – одна із стандартних програм Windows для редагування простого тексту, шрифт змінюється у вкладці "Формат".