Для визначення розрахункового кількості припливного та витяжного повітря необхідно знати кількість теплоти і вологи, що надходить за 1 годину, шкідливих речовин (ВВ) у вигляді парів, газів, пилу та інших частинок повітрі приміщень, а також їх гранично допустиму концентрацію (ГДК) у приміщенні та їх кількість в 1 м3 припливного

Знаходять загальну величину значення за формулою: L = S х Vn, де S – площа кімнати м2; Vn – нормативний обсяг припливу м/год. Якщо спальня має площу 12 м², тоді загальний обсяг припливного повітря дорівнюватиме: L = 12 х 3 = 36 м³/год.

Анемометри для вимірювання швидкості потоку Для вимірювання швидкості потоку на вентиляційних решітках, а також на припливних та витяжних вентиляційних отворів та на вихрових дифузорах.

Як дізнатися обсяг приміщення? Для початку необхідно обчислити загальний обсяг приміщення в кубічних метрах. Наприклад: приміщення довжиною 8 м, шириною 5 м та висотою 2,8 м. Для визначення об'єму повітря, необхідного для вентиляції цього приміщення, розраховуємо об'єм кімнати: 8 х 5 х 2,8 = 112 м3.