Для визначення знаків потрібно йти по порядку бемолей, знайти в ньому назву тональності (тобто назву тоніки) і додати ще один наступний бемоль. Наприклад, визначимо знаки Ля-бемоль мажору. Ідемо по порядку бемолів і знаходимо ля-бемоль: сі, мі, ля – ось він. Далі – додаємо ще одну бемоль: сі, мі, ЛЯ і ре!Aug 3, 2016

Для того щоб визначити знаки у конкретній тональності, можна використовувати самі правила. Для тональності Ля-бемоль мажор. Тоніка тональності – "ля-бемоль" – передостанній знак. Значить, потрібно перерахувати бемолі від першого до «ля-бемоль», і додати ще один – останній – бемоль.

Ще зручно за однойменними тональностями орієнтуватися. Якщо знаєте скільки знаків у мажорі, то для однойменного мінору треба рухатися на 3 знаку у бік бемолей. Якщо знаєте мінор, то для однойменного мажору рухаєтеся на 3 знаку у бік дієзів.

У верхній половині градусної шкали червоним кольором виділено всі дієзи – від 1 до 7 (фа до сіль ре лямі сі), у нижній половині, синім кольором, виділені всі бемолі – також від 1 до 7 (симіля ре соль до фа). У центрі – «нульові тональності», тобто тональності без ключових знаків – це, як відомо, до мажор та ля мінор.