Відрізнити «чоловічу» обліпиху від «жіночої» найпростіше навесні, коли ні листя, ні квіти ще не розпустилися. Робити це потрібно за нирками. У «чоловічих» рослин великі бруньки з 5-7 лусочками, а у «жіночих» бруньки вдвічі менше і лусок, що криють, на них всього дві.

Квіткові нирки чоловічих екземплярів у два-три рази більші за жіночі. Цвіте обліпиха одночасно з початком росту листя. Чоловічі та жіночі квіти її непоказні, без аромату, запилення відбувається за допомогою вітру. Визначити період масового цвітіння можна по рясному «пиленню» чоловічих рослин.

У обліпихи буває два типи нирок – ростові (вегетативні) та плодово-ростові (генеративновегетативні). Ростові нирки майже однакові у чоловічих та жіночих рослин, а ось плодоворостові у них різні. Таким чином жіноче від чоловічої рослини можна відрізнити саме за нирками.

Влітку та восени підлога можна, можливо визначити листя. Відповідно, листя обліпихи жіночого статі відрізняються більш вираженим зеленим кольором. Також відмінності полягають у формі листових пластин. У чоловічих вони рівні, із центральною жилкою, вивернутою назовні, а в жіночих — увігнуті.