Діагностика анатомічно вузького тазу заснована на його вимірюванні тазомером, магнітно-резонансної томографії або ультразвукової пельвіометрії; питання, чи є даний таз функціонально вузьким, вирішується під час пологів шляхом оцінки характеру родової діяльності, просування голівки тощо.

Таз вважають анатомічно вузькимякщо хоча б один з його розмірів зменшений у порівнянні з нормою на 1,5-2 см (3, 4). Основним показником звуження таза прийнято вважати розмір істинної кон'югати, за її величиною менше 11 см таз вважається вузьким.

Причини вузького тазу Основна причина, що веде до розвитку такої патології, як вузький таз, це порушення внутрішньоутробного розвитку дівчинки, коли неправильне харчування матері провокує неправильне формування кісток і кісток таза, У тому числі, і у плода.

Для вимірювання прямого розміру один гудзик тазомеру притискають до нижнього краю симфізу, іншу – до верхівки куприка. Цей розмір в нормі дорівнює 11 см. Поперечний розмір виходу вимірюють сантиметровою стрічкою або тазомером з гілками, що перехрещуються.