Цікаво, що твердість або м'якість приголосного пов'язана з тим, яка голосна буква за ним слідує. Якщо після приголосного стоять літери, що позначають твердість звуку (а, о, у, ы або е), він буде твердим, а якщо літери, що позначають м'якість (я, е, е, ю, і або ь), – м'яким.24-Feb-2022

Завжди тверді звуки: [ж], [ш], [ц]. У випадку з рештою згодними – якщо після них стоять голосні літери е, е, ю, я, і або ь, то згодні будуть м'якими. Якщо ж слідують голосні А, О, У, Ы, Е, то згодні будуть твердими.

Завжди тверді звуки: [ж], [ш], [ц]. Інші звуки є м'якими, якщо відразу за ними слідують голосні літери е, е, і, ю, я чи ь, і твердими, якщо за ними слідують інші голосні і згодні.

В Російській мові м'якість приголосних звуків позначають літери Е, Е, Ю, Я та м'який знак. Літери Ч, Щ, Й позначають лише м'який приголосний звук. До Колі (літера Е позначає м'якість приголосного звуку [л,]) прийшли (літери І позначають м'якість приголосних звуків [р,] і [л,] ) друзі (Ь позначає м'якість приголосного звуку [з,]).