Дієслова в умовному способі називають нереальну (бажану або можливу за певних умов) дію. Приклад: «Я сходила б до театру, якби був час». Дієслова в умовному способі утворюються від основи невизначеної форми за допомогою суфікса -л- і частки б, яка пишеться з дієсловом окремо.

В Російській мові дієслова в умовному способі утворюються за допомогою суфікса -л-і частки б (б) – вилікував би, вирушила б, принесло б, зробили б. Положення частки-енклітики у фразі досить вільне. Дієслова в умовному способі змінюються за числами й у однині — за пологами.

Дієслово у формі умовного (умовного) способи позначає дія, яка можлива за певних умов. Умовний спосіб можна утворити через приєднання частки "б" до форми дієслова минулого часу: встигнути – встиг би; зважитися — наважився б.

Умовний спосіб утворюється: з допомогою «форми на –л–», яка ідентична формі дієслова у часі, але має інше значення; за допомогою частки "б". Дієслова у умовному способі змінюються за числами та пологами, але не змінюються за особами та часом.