Якість консервів та рибних пресервів визначають за органолептичними, фізико-хімічними та бактеріологічними показниками. Зовнішній вигляд, смак та запах риби повинні бути нормальними, приємними, властивими виду риби та способу обробки, без сторонніх присмаків та запахів.

На кожній консервній банці має бути вибито з внутрішньої сторони денця банки назовні: дата виробництва, номер зміни, час. Якщо ні – це підробка. Звернути увагу на присутність консервах знаку якості РСТ чи знаку якості тієї країни, де зроблено консерви.

Тому найважливіше при виборі – оглянути банку, вивчити етикетку та розібратися у маркуванні, вибитому чи надрукованому на кришці. Важливо! Не можна зберігати вміст консервів у тій же банці після розтину. Їх необхідно перекласти в тарілку або скляну тару та накрити кришкою.

Знаки маркування розташовуються у три ряди відбивають таку інформацію: перший ряд – дата виготовлення продукції (число, місяць, рік); другий ряд – асортиментний знак, що позначає вид риби, що знаходиться всередині, та номер підприємства-виробника; третій ряд – номер зміни та знак Р (індекс рибної промисловості).