Взяти шприц, фіксуючи вказівним пальцем канюлю голки. Інші пальці охоплюють циліндр шприца зверху. Натягнути шкіру в області венепункції, фіксуючи вену. Тримати голку зрізом вгору, паралельно шкірі, проколоти її, потім ввести голку у вену не більше ніж на 1/2 її довжини.

Як правило, паркан крові здійснюється в ліктьовому згині із центральної судини. Для пацієнта ліктьовий згин менш болючий для проколу голкою, оскільки кровоносна судина розташована близько до шкіри. Альтернативними місцями для венепункції можуть бути внутрішня поверхня передпліччя, зап'ястя та тильна поверхня кисті.

Техніка взяття капілярної крові з пальця Осушити поверхню пальця сухою стерильною серветкою (ватною кулькою). Помістити використану серветку (кульку) у лоток для матеріалу, що витрачається. Після висихання шкіри взяти скарифікатор і зробити швидким рухом прокол шкіри.

Прокол слід робити на бічній поверхні кінцевої фаланги пальця. У бічних поверхнях проходять кровоносні судини, а подушечках – нервові волокна. Проколи в подушечках дають меншу кількість крові, Болісніші і гірше гояться.