Жовтяниця виникає, коли в крові занадто багато білірубіну. Він може бути підвищений через безліч факторів: порушень у роботі печінки, порушення відтоку жовчі (сама жовч містить білірубін) з жовчного міхура та жовчних проток, порушень крові, в якій розпадається занадто багато еритроцитів, що містять білірубін.Apr 26, 2021

Такий стан характеризується лише пожовтінням шкіри без залучення до процесу слизових оболонок. Найчастіше така форма жовтяниці пов'язана з вживанням великої кількості каротинів, які містяться в деяких продуктах харчування, наприклад, у звичайній моркві, гарбузі або оранжевому болгарському перці.

Як передається жовтяниця? Жовтяниця не передається від людини до людини, якщо причиною її розвитку стали функціональні порушення та внутрішні патології органів. Якщо захворювання має інфекційну природу, можна заразитися орально-фекальним шляхом.

Вона зустрічається приблизно у 60-70% малюків та з'являється на 3-4 день після народження. Цей стан – не хвороба і з часом минає. Воно пов'язане з незрілістю деяких систем дитячого організму, які відповідають за обмін особливої ​​речовини – білірубіну.