За законом про іпотеку, якщо позичальник протягом року прострочив чотири і більше платежів за кредитом, банк має право вимагати достроково погасити борг і стягнути закладене житло через суд. Раніше видавати позички під заставу житла могли мікрофінансові організації. Проте з листопада 2019 року оформлювати іпотечні позики вони не мають права.5 Oct 2022
Ні, відмовитися від іпотечної квартири чи не платити іпотеку не можна. Якщо ж позичальник не має змоги платити за згодою, тоді банк може подати позов до суду. У судовому порядку у відповідача можуть вилучити квартиру у рахунок погашення іпотечної заборгованості.
Якщо житло було придбано за рахунок іпотечних коштів і є заставою, то його, на жаль, банк має право забрати. Отже, кредитор має право забрати квартиру за борги, якщо вона в іпотеці і навіть якщо вона єдина. Більше того, кредитори можуть забрати квартиру за борги, навіть якщо у ній прописана дитина.
Чи можна не платити іпотеку Іпотека, як і інші кредити, — це фінансове зобов'язання перед банком. І порушити його просто так, переставши вносити щомісячні платежі, позичальник не може. За це можуть бути штрафи, передача боргу колекторським агенціям, погіршення кредитної історії, конфіскація майна.