Заляльковується в грунті. Як тільки гусениця досягає розмірів, приблизно, 6-8 см, вона готова лялькнутися. Гусениця може стати неспокійною і гасати по всьому контейнеру в пошуках затишного місця для лялькування. Або навпаки, застигнути на місці, переставши харчуватися, і почати тьмяніти.
Лялькою називається линяння, при якій гусениця перетворюється на лялечку. Це передостання линяння у циклі розвитку метеликів; при останній линянні лялечка перетворюється на дорослу комаху (імаго). Перед линянням на лялечку гусениця перетворюється на стан предкуколки, чи пронімфи.
Гусениці з'являються наприкінці червня – липні, розвиваються близько 1 місяця, харчуються хвоєю сосен, рідше ялинок. Лялька у лісовій підстилці або моховому покриві. Лялечки зимують, частина з них впадає в діапаузу, і тоді генерація 2-3-річна. Віддає перевагу середньовікові та стиглі, добре зімкнуті, чисті деревостої.
В сутінках бражник в'юнковий літає в садах, шукаючи квіти петунії (Petunia), нічний красуні (Mirabilis jalapa) та деякі інші.