Порошковий желатин потрібно замочувати у воді у співвідношенні 1:6 (іноді використовують формулу 1:5). Це означає, що якщо в рецепті вам потрібні 10 грамів желатину, ви замочите його в 60 грамах води. У всіх інших сенсах порошковий та листовий желатини абсолютно ідентичні, якщо мають одну й ту саму силу желювання.

Кількість води не суттєво, оскільки листовий желатин вбере в себе тільки ту кількість води, яка йому належить. Залишити желатин на 10-12 хвилин. За цей час він розбухне. Віджати трохи кожну пластину і в такому вигляді його можна втручати в гарячий продукт (сироп, сік).

Зазвичай порошковий желатин – швидкорозчинний і для замочування йому треба не так багато часу – 5-15 хвилин. Для замочування гранульованого желатину вам знадобиться від 20 хвилин та більше. Дотримуємося вказівок на упаковці. Листовий желатин є дуже тонкими пластинами, приблизно по 2.5-5 грам.

Ця помилка пов'язана з підігріванням замоченого желатину та з температурою води для замочування. Так щоб желатин не почав віддавати свої желюючі властивості раніше часу, для його замочування рекомендується використовувати холодну кип'ячену воду.не теплу).