Як визначити, куди падає наголос? Сучасні норми припускають, що слова «красивее», «красивейший» вимовляються з наголосом на голосну «і» у другому складі, і ніяк інакше. Варіант із наголосом «красивіше» є грубою помилкою, так само як і вживання слова «красивше». Правильніше буде сказати «краше».

  • «Гарний» — чудове слово, чи не так? …
  • У прикметниках, що складаються з двох складів, передостання буква «е» стає ударною: «сильніша», «добріша», «сміливіша».
  • Слово «красивіше» під це правило не потрапляє, як і інші прикметники: наприклад, «витонченіший», «відкритіший».
  • Слово «красивіше" не змінюється.

Наголос падає на 2-й склад (з літерою і). Красивіше – Порівняльний ступінь прикметника красивий. Часто в слові наголошують на передостанню букву е, що є помилкою. У слові красивіше наголос ставиться не так, як в інших прикметників на -її (сильніше, швидше, здоровіше і т.д.

Але є винятки: прикрала, клала, послала, відіслала. Приставка «ви-» завжди перетягує наголос на себе: крала – викрала, думав – видумав, вирощував – виростив. Дієслова, що закінчуються на «іть», зберігають наголос на І та в інших формах: включити – включимо – ввімкніть, дзвонити – дзвоніть – дзвоніть – дзвониш.