Завжди виділяються комами словосполучення: як правило, як виняток, як завжди, як завжди, як раніше, як зараз, як тепер, як навмисне, як відомо, як такий. День розпочався, як завжди. Комами, як правило, виділяється дієприкметник.May 16, 2021

Кома перед союзом ЯК ставиться у трьох випадках: Якщо цей союз входить у обороти, близькі за роллю в пропозиції до вступних слів, наприклад: ЯК ПРАВИЛО, ЯК ВИКЛЮЧЕННЯ, ЯК СЛІДСТВО, ЯК ЗАВЖДИ, ЯК ЗАРАЗ, ЯК НАРОЧНО, ЯК НАПРИКЛАД, ЯК НАПРИКЛАД, ЯК Зранку, як навмисне, почався дощ; 2.

Вступні слова та словосполучення виділяються комами. Якщо вступне слово стоїть або на початку, або наприкінці відокремленого обороту, то ніякими знаками від обороту воно не виділяється. Якщо вступне слово стоїть у середині обороту, то воно виділяється комами на загальних підставах.

ЯК ТО, союз (перед перерахуванням) Перед союзом «як то», що виступає між узагальнюючим словом і однорідними членами, ставиться кома, а після нього – двокрапка. Для школярів було закуплено канцтовари, як то: ручки, зошити, клей.