Говоріть з постраждалим короткими командними фразами: «Ходімо зі мною!», «Умийся!», «Випий води!», «Сядь/приляг!». Короткі фрази в цей момент особливо цінні, тому що допомагають швидше достукатися до свідомості людини і повернути її у звичайний стан.

Якщо з'явилася думка, як припинити істерику – Це вже перший крок на шляху її припинення. Тоді треба уникнути «глядачів», свідків того, що відбувається, залишитися одному. Вмиватися крижаною водою. Виконати дихальну вправу: вдих, затримка 1-2 секунди, повільний видих через ніс, затримка 1-2 секунди, повільний вдих.

Істерією, чи істеричним неврозом називають стан, у якому будь-які психічні розлади проявляються соматичними порушеннями. Розвивається на тлі тривалого стресу, але безпосереднім пусковим механізмом істерики служать раптові психотравмуючі ситуації.

Можна злегка струсити сина чи дочку, щоб протверезити їх, або запропонувати «виплеснути» свою агресію, побивши подушку. Якщо підліток сильно плаче, але не протестує проти фізичного контакту, варто м'яко обійняти його за плечі. Не треба пригнічувати в ньому сльози, хай виплачеться, викричить.