Нині новонародженим накладають на пупок спеціальну дужку, яка перетискає слизовий залишок, причому не торкаючись самої шкіри. Пуповину відрізають із запасом, тобто не дуже близько до шкіри. Далі відбувається формування рубця, пуповина висихає та відпадає разом із дужкою.
Раніше для перев'язування пуповини використовували шовкові нитки, та пупок зав'язували на вузлик. Сучасним немовлятам на залишок пуповини накладають спеціальну дужку, яка перетискає слизовий залишок, причому не торкаючись самої шкіри. Пуповину відрізають із запасом.
Через кілька днів ця частина висихає та відпадає. Зазвичай цей процес триває 4-10 днів (залежно від товщини пуповини). Після цього залишається пупкова ранка, яка поступово (приблизно за 10-14 днів) затягується, а остаточно гоїться до кінця першого місяця життя малюка.
Правильний пупок повинен розташовуватися по центру живота і бути воронкою невеликої глибини. Виходячи з цих параметрів, існує кілька видів деформацій пупка. Один із найпоширеніших – вивернутий пупок.