Дерев'яною пробкою заткнути один край заготовки, піском засипати порожній простір, неодноразово струшуючи трубу для рівномірнішого заповнення. Корком, що залишився закупорити другий край трубки. Потім нагріти і, спираючись на тверду основу, щоб уникнути розриву стінок виробу, акуратно зігнути.

При згинання труби необхідно використовувати інструмент для згинання незалежно від м'яка або тверда труба. Тягнену (тверду) трубу можна згинати в холодному стані трубогибом до розміру 18 мм.

Часто перед майстром стоїть і таке складне завдання як необхідність зігнути мідну трубку у спіраль. Для цього потрібно обпекти її, щоб вона стала гнучкішою. Після остигання можна гнути виріб просто руками, засипавши пісок або заморозивши в ній воду.

Старий спосіб: мідну трубку нагріти до червоної, потім відразу в холодну воду. Після цього заповнити водою та герметично завальцювати з обох боків. Тепер трубку легко зігнути за будь-яким радіусом оправки. Мідні трубки гріють не ДО ЧЕРВОНА ,а до кольору "ХХІ, що біжить" (див.