– Грати спочатку разом з малюком, потім – просто поруч, чайку попити, при цьому "похвалювати", зрідка цікавитися, як і що (але не напирати), потім можна потихеньку збільшувати відстань. – Нехай іграшки лежать у вільному доступі, щоб можна було будь-якої миті ними скористатися. 27, 1437 AH
Вміння дитини грати самостійно – ознака його дорослішання. Дитина має вміти вигадувати для себе нові ігри, цікаві розваги та заняття. Найчастіше до трьох років дитина може самостійно пограти протягом години.
Дитина ж не хоче грати з іграшкою, тому що для нього головне – це спілкування з батьками. Він усіляко намагається спочатку задовольнити цю потребу. Діти віком до 2-4 років не вміють грати самостійно. Зазвичай малюк безцільно тягне машинку за мотузку і не знаходить їй застосування.
У процесі гри діти отримують знання про навколишні предмети та їх властивості і навчаються з ними взаємодіяти. На думку фахівців, ігри з дитиною у віці до двох років виконують не лише пізнавальну та розважальну функції, а й сприяють зближенню «батьків та дітей».