Щоб дізнатися скільки в слові складів, потрібно спочатку визначити скільки в слові голосних звуків. Потім спираючись на правило, слові стільки складівскільки в цьому слові голосних звуків, ми можемо порахувати кількість складів у потрібному слові. Наприклад: мама – 2 голосних, значить і два слога.

У складі є лише один голосний звук, саме він і утворює склад. Згідні звуки є нескладовими. При вимові слова приголосні звуки «тягнуться» до голосних, утворюючи разом із голосними склад. У слові стільки складівскільки в ньому голосних звуків: сік (1 склад), ю|ла (2 слога), у | че | нік (3 слога).

Пояснюючи дитині, що таке склад, Запитайте у нього, чи можна поділити печінку або шоколадку на шматочки. Скажіть, що слова можна ділити на невеликі шматочки, розділяючи їх невеликими паузами. А з цього випливає, що склад – це шматочок слова, складаючи які можна навчитися читати.

Авторська, ангельська, буденна, булочна, вафельниця, тимчасова, вибоїна, виплутатися, гіпсова, гусениця, докторська, дружня, жалібна, жилиста, завтрашня, замкнена, крапельниця, кризова, ласкаве, цибулина, масове, милостиня, низинна, новенька оперна, папороть, перечниця, гудзик, плутанина…