Лікування нежиті при аденоїдах за допомогою фізіотерапії, наприклад, електрофорезом, лампами УФО, озоно- та кріотерапією, лазером, УВЧ та іншими способами. Використання крапель та холодних інгаляцій для усунення закладеності носа, зниження набряклості слизової та зменшення кількості виділень з носа.
З метою відновлення носового дихання рекомендується щодня 3 рази на день закопувати дитині в ніс судинозвужувальні краплі (вони знімають набряк слизової та відновлюють прохідність дихальних шляхів). До препаратів, що найчастіше призначаються, відносяться галазолін, нафтизин, ксилен, віброцил, санорин і т.д.
Є альтернатива судинозвужувальним краплях – це розчини, які і скорочують слизову оболонку, і розріджують слиз у порожнині носа (наприклад, "Лазолван Ріно" або "Рінофлуімуцил"). Це навіть краще, ніж просто судинозвужувальні краплі. Після використання крапель потрібно проводити назальний душ за допомогою сольових розчинів.
За станом дитини та вираженістю симптомів, призначаються препарати місцевої та системної дії. Призначають амінопеніциліни (амоксицилін), цефалоспорини (цефуроксим аксетил, цефіксім, цефтибутен та ін), макроліди (азитроміцин, кліндаміцин та ін).