Про закінчення іменників: ніж – ножем, свічка – свічкою. Без наголосу в іменниках і прикметниках пишеться Е, наприклад: лікарем – товаришем; більшого – більшого. Літера Е після шиплячих під наголосом за коренем пишеться в дієслівних формах і віддієслівних прикметників і іменників.Apr 4, 2017

У корінні слів, коли буква «О» не чергується з буквою «Ё» після шиплячих літер і завжди розташована в сильній позиції (під наголосом). Наприклад: вечір, шурхіт, шорхати, манірний, цокатися, шори. У російських прізвищах, які виготовлені від прикметників, «О» чи «Ё» пишуться, з традиційної форми, тобто.

У закінченнях імен прикметників після шиплячих під наголосом пишеться о, без наголосу – е. Застосуємо це правило до наших прикметником: гарний.. гонапишем Е, тому що. після шиплячого голосна без наголосу, а в прикметник більш..

У корінні слів під наголосом після шиплячих вимовляється о, а пишеться е, якщо звук [о], що вимовляється, чергується з [е] при зміні форм слова або в споріднених словах: дешевий – дешевше, йшов – прийшов, шепіт – шепоче.