Основними зовнішніми ознаками метеориту є кора плавлення, регмагліпти та магнітність. Крім того, метеорити, як правило, мають неправильну форму (хоча зустрічаються і округлі або конусоподібні метеорити).

Піднесіть сильний магніт до досліджуваного зразка, якщо це залізний метеорит, то він буде сильно магнітитися, кам'яні, здебільшого, теж магнітяться, але слабші, ніж залізні метеорити. Рідкісні кам'яні метеорити не магнітяться, і діагностику їх краще довірити фахівцям. Далі йде детальніший аналіз.

Метеорити – це каміння, що впало на Землю з космосу. Здебільшого це різні за розміром уламки астероїдів, які літають у космосі в так званому поясі астероїдів, що знаходиться між орбітами Марса та Юпітера. При зіткненні один з одним астероїди змінюють свої орбіти та можуть падати на Землю.

Почнемо з найпростішого метеорита. Метеоритом називають те, що вже впало на землю. Поки воно носиться в космосі, його називають метеороїдом. Метеороїди – це міні-астероїди, від 30 м в діаметрі і менше, аж до піщин.