Якщо наявність "вершків" вказує на міцність чайного настою, то їх колір служить показником його якості. Яскравий темно-жовтогарячий колір "вершків" з червонуватим відтінком – ознака гарного чаю високої якості, а тьмяний, брудний колір – низької, поганої якості.

Через підвищену концентрацію кофеїну чай може провокувати головний біль та розлад нервової системи. Міцні чаї можуть викликати прискорене серцебиття та рядне виділення шлункового соку. Тому міцний напій не варто пити людям з гіпертонічною хворобою та атеросклерозом.

За великим рахунком, існує лише три варіанти, коли чай стає «міцним»: якщо напій дуже концентрований (багато заварювання на малу кількість води); якщо відбулася переекстракція (занадто довгий процес витримки листя у гарячій воді); якщо мають місце обидва явища разом.

До речі, саме кенійський чай вважається самим міцним в світі! Він багатий на антиоксиданти і мінерали, за своєю структурою близький до індійського Ассаму. Китайська – самі китайці називають її червоною чаєм. Найпопулярнішими сортами китайського чорного чаю вважаються Лапсанг Сушонг, Дянь Хун та Кімун.