При гострому отруєнні парами ртуті з'являється мідно-червоне забарвлення слизових рота та глотки, металевий присмак у роті, нудота, блювання, біль у животі, можливе підвищення температури тіла до 39°С. За кілька годин, котрий іноді днів, може виникнути розлад шлунка.
Симптоми гострого отруєння: загальна слабкість, відсутність апетиту, головний біль, біль при ковтанні, металевий смак у роті, слинотеча, набухання та кровоточивість ясен, нудота та блювання. Як правило, з'являються сильні болі в животі, слизовий пронос (іноді кров'ю).
можливо чи отруєння від ртутного градусника? Розвиток гострого отруєння ртуттю, якщо розбити один ртутний градусник, ВИКЛЮЧЕНО. Теоретично звичайно можливо хронічне отруєнняякщо не збирати ртуть, але дуже малоймовірно.
Розмір концентрацій парів ртуті, здатних призвести до тяжких хронічних захворювань, коливається від 0,001 до 0,005 мг/м3 при дії протягом кількох місяців. Гострий отруєння може виникнути при 0,13 – 0,80 мг/м3. Інтоксикація зі смертельними наслідками розвивається при вдиханні 2,5 г парів ртуті.