Найнадійніший метод діагностики слуху у новонароджених та немовлят – реєстрація коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП). За допомогою спеціального обладнання лікар реєструє імпульси стовбура мозку, що виникають у відповідь на звуки. Під час процедури дитина має спати.

✔ Батькам слід звернути увагу, якщо дитина: – не повертає голову у бік іграшки або голосу (у віці починаючи з 4 місяців); – не реагує на різкі звуки (віком 1,5-6 місяців); – не «гукає» (у віці 2-4 місяців); – не намагається лепетати прості слова (у віці 6-12 місяців).

Воно може виражатися як втратою гучності, і спотворенням звуків. Іноді першою ознакою проблем зі слухом є погіршення поведінки та успішності. Дитина може раптово перестати ясно чути і робити звук телевізора голосніше або почати перепитувати сказане.

У домашніх умовах для перевірки слуху використовують метод бавовни «рефлекс Моро» або горохову пробу методу Калмикової. Якщо голосно грюкнути в долоні, перебуваючи поза зоною видимості, нормально чує дитина обов'язково здригнеться. На цьому ґрунтується рефлекс Моро.