Достатньо постукати пальцем по стиглому гранату, щоб почути слабкий металевий звук від налитих соком зерен. Якщо плід ще не дозрів, стукіт буде глухішим. На шкірці не повинні залишатися вм'ятини від дотику – це ознака перестиглого плоду.

Колір і розмір зерен Дрібні зерна бувають у недозрілих плодів та кислих сортів, великі – у солодких та стиглих. Чим дрібніше зерна, тим кисліший смак граната. Кислі можна використовувати для домашніх соків та соусів. Якщо зерна великі та чорні, можете сміливо брати – плід буде солодким.

Нестиглий гранат відрізняє зелена і тверда на дотик шкірка. Макушка гранатів увінчана чашкою квітки, що нагадує королівську корону. Від її кольору та стану залежить смак плодів. У стиглих гранатів ця сама чашка суха, з забарвленням, що повторює відтінок плода.

На дотик у стиглого граната шкірка суха та огрубіла. Якщо відчуваєте вологу та м'якість – фрукт уже почав гнити. Також на шкірці не повинно бути плям та пошкоджень. Можете навіть трохи натиснути на плід – якщо він пружинить, значить гранат стиглі і свіжі.