Звичаї та традиції на Стрітення За прикметами, свічки, освячені на Стрітення Господнє, захищають будинок від блискавки та пожежі. На Стрітення Господнє не можна робити брудну і важку роботу: прати, забиратися, працювати на городі, топити лазню і т. д. Також у свято не можна подорожувати – його краще проводити у родинному колі.

якщо на Стрітення іде сніг, то весна буде мокрою та дощовою; якщо вулиці замітають, весна буде холодною і прийде нескоро; якщо сонце видно через хмари, то весна наближається, а якщо сонця немає, то через пару тижнів вдарити мороз; якщо курка чи півень нап'ються води біля порога, то весна прийде рано.

Вважається, що цього дня вони мають особливу силу. До Божої Матері християни звертаються з проханнями про допомогу, заступництво у створенні сім'ї, захист дітей, про благополучну вагітність і пологи. Рятувальнику моляться про заступництво та здоров'я своїх дітей, хрещених та воцерковлених.

Також на Стрітення у церкві моляться за виконання бажань, просять у Господа допомоги у справах. Щоб бажання Обов'язково збулося, опівдні треба повернутись обличчям на схід і 8 разів повторити вголос: «Вартий народ біля храмової брами, зустрічає народ Ісуса Христа, малого Немовляти.