Ангіну, або гострий тонзиліт, можуть викликати безліч мікроорганізмів — бактерії, віруси, гриби. Найнебезпечнішим у плані можливого розвитку ускладнень є гострий тонзиліт, викликаний бета-гемолітичним стрептококом групи А (БГСА).

Симптоми ускладнення можуть з'явитись через 2-3 тижні. Основні ознаки – це аритмія, поява задишки, що посилюється, набряклість кінцівок, слабкість, біль у серці, підвищена пітливість. Нирок. Найбільш ймовірні ускладнення ангіни з боку нирок – пієлонефрит та гломерулонефрит.

Ускладнення ангіни можуть виникати в ранні та пізні скрої (через кілька тижнів або місяць після одужання). Найбільш важкі наслідки розвиваються на пізніх термінах, одним із найнебезпечніших вважається ревматизм – запалення сполучної тканини з розташуванням патологічного вогнища в оболонці міокарда.

почервоніння, набряклість мигдаликів (катаральна ангіна); фібринозно-гнійний наліт у гирлах лакун (лакунарна ангіна); білі та жовті крапки в горлі (фолікулярна ангіна); сірувато-жовтий наліт, що знімається, під яким можна виявити поверхневі малоболючі виразки (виразково-плівчаста). ангіна);