Великим вважається плід вагою 4000-5000 г, За статистикою зустрічається у 8-10% породіль. Групою ризику є вагітні з вагою понад 70 кг і зростом вище 170 см, у яких під час пологів спостерігається патологічна надбавка ваги (понад 15 кг).

Симптоми великого Можливими ознаками великих розмірів плоду на момент пологів є приріст ваги жінки більше 15 кг, коло живота від 100 см і більше, висота стояння дна матки понад 42 см. 7-10% жінок пред'являють скарги, характерні для здавлювання збільшеною маткою нижньої порожнистої вени.

Але це правило дотримується не завжди. Якщо ж серйозних захворювань у майбутньої мами не виявлено, великий вага малюка все одно привід для пильної уваги лікарів. – Вага дитини понад 4500 кг при перших пологах є свідченням для операції кесарів – пояснює Павло Бауров.

Якщо на момент народження дитина важить від чотирьох до п'яти кілограм, лікарі говорять про великий плод. Хоча при цьому не враховується зростання дитини. Великі малюки перевершують і за своїм зростанням, він становить на момент народження до 56 см. За статистикою, кількість великих дітей посідає 5 – 10% всіх вагітностей.