Товщина континентальної земної кори доходить до (75) км. Вона складається з \(3\) шарів. Верхній – осадовий, в якому переважають осадові породи. Гранітний шар складається переважно з граніту та метаморфічних гірських порід.

Континентальна кора має тришарову будову. Верхній шар представлений уривчастим покривом осадових порід, який розвинений широко, але рідко має велику потужність. Більша частина кори складена верхньою корою — шаром, що складається головним чином з гранітів і гнейсів, що має низьку щільність і давню історію.

Земна кора поділяється на океанічну та материкову (континентальну). Материкова кора займає близько 40% поверхні та складається з трьох шарів – базальтовий (нижній), гранітний (середній) та осадовий (верхній). Товщина материкової кори змінюється у напрямку від гір до низовин і сягає 30-70 кілометрів.

Материковий схил або континентальний схил – перехідна похила область підводної околиці материка, розташована між шельфом і підніжжям материка, що межує з ложем океану. За геологічною будовою та рельєфом материковий схил є продовженням суші.