– перлітний, в якому вуглецю у зв'язаному стані 0,8% (у ферит і цементит), а решта – у вигляді графіту. Структура металевої основи, а також кількість, розміри та форма графіту в сірому чавуні залежать від його хімічного складу та технології отримання виливків.

У перліті міститься 0,7-0,8% пов'язаного вуглецю. Перліт має досить високу твердість. Чавуни, що мають перлітну структуру, мають високі механічні властивості. Кремній сприяє виділенню графіту в чавуні (Сприяє графітизації чавуну), покращує його ливарні властивості та знижує твердість.

Зміст вуглецю в чавуні від 2,14% і до 6,67%, решта – залізо, домішки та легуючі добавки. Вуглець може бути у вигляді графітових або цементитних (Fe3C – цементит, карбід заліза) включень. Основні домішки – кремній, сірка, марганець та фосфор.

за формі графіту чавуни діляться на: – сірий чавун – вуглець переважно перебувати у вільному стані як графіту пластинчастої форми, – ковкий чавун – вуглець переважно перебувати у вільному стані як графіту пластівцевої форми, – Високоміцний чавун – вуглець в основному перебувати у вільному стані в …