З морського дна видобувають нафту, газ, руди деяких металів, золото, алмази. Морська вода використовується для отримання прісної води за допомогою спеціальних опріснювальних установок. Промислове значення мають риби, краби, устриці, креветки, деякі види водоростей, які видобуваються в океані.

Океан виробляє близько 50% кисню на планеті, у ньому зосереджена більшість біорізноманіття Землі, і він є основним джерелом білка для більш ніж мільярда людей у ​​всьому світі. Океан відіграє ключову роль нашій економіці. За оцінками, до 2030 року 40 млн. людина будуть зайняті в галузях, пов'язаних з океаном.

Океани дають нам їжу, регулюють клімат на планеті та генерують більшу частину кисню, яким ми дихаємо. Від океанів залежать такі ключові сектори економіки, як туризм та рибальство.

В останні роки Тихий океан займає перше місце у світі з видобутку риби та морепродуктів. На шельфі океану почався видобуток корисних копалин: родовища нафти та газу, руд олова та інших кольорових металів; з морської води одержують кухонну та калійну солі, магній, бром.