4 жовтня 1957 року СРСР вивів на орбіту перший штучний супутник Землі (ІСЗ) – "Супутник-1". Станом на 2022 рік, на земній орбіті знаходяться штучні супутники близько п'ятдесяти країн, проте лише 12 держав історично досягали можливості запускати їх власними ракетами-носіями.

Над створенням штучного супутника Землі, на чолі з основоположником практичної космонавтики Сергієм Павловичем Корольовим, працювали вчені Мстислав Всеволодович Келдиш, Михайло Клавдійович Тихонравов та багато інших.

Гагарінський стартСупутник-1 / Місце запускуПлоща № 1 або «Гагаринський старт» — пусковий майданчик на космодромі «Байконур», з якого 12 квітня 1961 року вперше у світі стартував космічний корабель «Схід» з льотчиком-космонавтом Юрієм Олексійовичем Гагарі. Вікіпедія

У США найбільше супутників на орбіті, 2804 космічні апарати – це більше половини від загальної кількості супутників. На другому місці знаходиться Китай з 467 супутниками, на третьому – Великобританія, 349 космічних апаратів. Цікаво, що у 75 країн світу є принаймні один супутник на орбіті Землі.