Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) встановила гранично допустиму концентрацію дрібнодисперсних частинок для безпечної життєдіяльності людини. За даними ВООЗ середньодобовий рівень PM 2.5 у повітрі не повинен перевищувати 25 мкг/м. куб., а середньорічний – трохи більше 10 мкг/м.

PM 2.5 – це дрібні частинки, розміром від 0,001 до 2,5 мікрометра (мкм), що знаходяться в повітрі. Щоб було зрозуміло, такі розміри — це набагато тонше за людське волосся (його товщина 40-120 мкм), менше кров'яного еритроциту (його діаметр — 7 мкм).

Частинки РМ2. 5 – Повітряний забруднювач, До складу якого входять тверді частинки і краплі рідини розміром від 10 нм до 2,5 мкм. Такі частинки проникають крізь біологічні бар'єри та становлять найбільшу небезпеку для організму.

Первинні РМ2.5 Викидаються у повітря вже готовими. Найдрібніші шматочки сажі, асфальту та автомобільних покришок, частинки мінеральних солей (сульфати, нітрати), з'єднання важких металів (переважно оксиди). Біологічні забруднювачі (деякі алергени та мікроорганізми) теж відносяться до РМ2. 5.