Кеш–пам'ять, кеш (cache memory, cache): у широкому значенні, будь-яка пам'ять зі швидким доступом, де зберігається частина даних з іншого носія з повільнішим доступом; у вузькому значенні – «надоперативний» вид пам'яті, що використовується для підвищення швидкості доступу мікропроцесора до оперативної пам'яті.
Кеш використовує невелику, дуже швидку пам'ять (зазвичай типу SRAM), яка зберігає копії часто використовуваних даних з основної пам'яті. Якщо більшість запитів у пам'ять оброблятиметься кешем, середня затримка звернення до пам'яті буде наближатися до затримок роботи кеша.
Постійна пам'ять (ПЗУ, англ. ROM, Read Only Memory – пам'ять тільки для читання) – енергонезалежна пам'ять, використовується для зберігання даних, які ніколи не вимагатимуть зміни. Зміст пам'яті спеціальним чином "зашивається" у пристрої під час його виготовлення для постійного зберігання. З ПЗУ можна лише читати.
До внутрішньої пам'яті відноситься: · оперативна пам'ять (ОЗП); · Кеш-пам'ять; · Постійно запам'ятовують пристрій (ПЗУ).