Махова рука випрямлена, поштовхова трохи зігнута, а кисті рук майже на одному рівні (порівнялися один з одним). За час цієї фази відбувається підсідання зі згинанням опорної ноги в колінному та тазостегновому суглобах.

Права нога порівнялася з лівою, почалося відштовхування з розгинанням у кульшовому суглобі. Зменшується кут згинання ноги в коліні – момент підсідання. Права рука продовжує відштовхування (у цей час зусилля на ціпок максимальне), ліва енергійним рухом виноситься вперед.

Поперемінний двокроковий хід – один з основних способів пересування на лижах, застосовується на підйомах малої та середньої крутості, а також на рівнині за поганих умов ковзання (Рис. 3). Цикл хода складається з двох ковзаючих кроків, при яких лижник двічі по черзі відштовхується руками.

Потрібно впевнено спиратися поперемінно на ліву і праву ногу, а ціпок використовувати тільки для допомоги нозі в момент відштовхування, одночасно виконуючи поштовх палицею з відштовхуванням ноги. Все це дозволить виконати поштовх з найбільшою силою та підвищити швидкість хода.